Atmosfera gęsta jak smog, czyli serial “ślepnąc od świateł” w serwisach streamingowych

Atmosfera gęsta jak smog, czyli serial “ślepnąc od świateł” w serwisach streamingowych

Adaptacja książki autorstwa Jakuba Żulczyka przedstawia nam drogę młodego artysty, który niestety zbacza z torów w mrocznych zakamarkach Warszawy.

Od artysty do dilera, jak “ślepnąc od świateł” porywa

 Główny bohater książki, a teraz też serialu “Ślepnąc od świateł”, Jakub, to raczej enigmatyczny jegomość, który stara się wybić w artystycznym światku, zostając studentem Akademii Sztuk Pięknych. Jakkolwiek jednak pięknie nie brzmi bycie artystą, Jakub, w którego rolę wciela się, w swoim debiucie, Kamil Nożyński, z raczej spokojnego studenta, zmienia się w raczej spokojnego dilera, który mimo swojej dość specyficznej profesji, stara się unikać problemów. Już sam fakt wyżej przedstawionej historii sprawia, w moim odczuciu, że “Ślepnąc od świateł” może nas zaskoczyć w niebywały sposób, głębią głównego bohatera, nie tyle przedstawioną słowami, a raczej właśnie małomównością, przemianą losu z artysty do dilera. Serial “Ślepnąc od świateł” nie oferuje nam jednak tylko opowieści o codzienności Jakuba. Prawdziwa akcja zaczyna się bowiem, gdy bohater znajduje torbę, z dużą ilością narkotyku, zdaje się bowiem, że w jej posiadanie chce wejść inny, niezbyt przyjemny jegomość. Warto też zwrócić uwagę na wątek oniryzmu, snu, który pojawia się w serialu “Ślepnąc od świateł”, pozwala on nam w końcu poznać naszego głównego bohatera, Jakuba, też od strony wewnętrznej, dostrzec dokładniej jego lęki.

Jak “Ślepnąc od świateł” może zaskoczyć

 Warto zwrócić uwagę na współpracę autora książki, Jakuba Żulczyka, przy tworzeniu serialu, jest on bowiem, wraz z Krzysztofem Skoniecznym, odpowiedzialny za scenariusz, co pozwoliło mu oddać duszę książki do serialu, ukazując ciemne ulice Warszawy na ekranach. Możemy właściwie poczuć to odwzorowanie codzienności światka przestępczego miasta stołecznego, co pozwala nam dokładniej wczuć się w historię Jakuba. Sądzę, że właśnie przedstawienie głównego bohatera jako kogoś stosunkowo spokojnego, sprawia, że serial “Ślepnąc od świateł” tak bardzo się wyróżnia, przedstawiając postać inną, niż stereotypowy wykonawca takiej pracy.

Łatwy dostęp do serialu “Ślepnąc od świateł” dzięki różnym usługom streamingowym

Próbowałeś kiedyś wyszukać frazę ‘“Ślepnąc od świateł” odcinki’? Jeśli nie, to zapewniam Cię, że warto! Dzięki telewizji internetowej, zyskujesz możliwość obejrzenia serialu “Ślepnąc od świateł”, w dobrej jakości, w dogodnych dla Ciebie warunkach! Nie musisz ograniczać się do telewizji, możesz korzystać ze smartfona lub laptopa! Dzięki temu, że “Ślepnąc od świateł” dostępne jest w paru serwisach vod, możesz pozwolić sobie na poznanie historii Jakuba bez ograniczeń, które powodowałoby tradycyjna forma przekazu.

Co oferuje adaptacja książki Jakuba Żulczyka?

“Ślepnąc od świateł” zapewni niezapomniane przeżycia, ciekawie napisane postacie, porywającą fabułę i grę aktorską na wysokim poziomie, a w związku z obecnością serialu w internecie, również łatwy dostęp. Ta mieszanka pozwoli Ci z przyjemnością skupić się na kolejnych godzinach serialu “Ślepnąc od świateł”, nie żałując czasu, jaki na niego poświęcisz.