Evernote-najlepszy sposób na organizację notatek

Evernote-najlepszy sposób na organizację notatek

Evernote to niezwykle przydatny program komputerowy oraz aplikacja na telefon, które służą do organizowania notatek. Jeśli bardzo często potrzebujesz coś zapisać a później ciągle szukasz tego na niezliczonej ilości karteczek to Evernote jest właśnie dla ciebie.

Dlaczego warto korzystać z Evernote?

Evernote to doskonałe narzędzie, które może być używane na kilku urządzeniach. To bardzo wygodne, bo z notatek skorzystasz zarówno w domu na swoim stacjonarnym komputerze jak i będąc w terenie, używając smartfona. Evernote pozwala na szybkie tworzenie notatek w bardzo różnych formatach. Notatka może mieć kształt przypomnienia i wtedy w określonym czasie dostaniesz powiadomienie, że na przykład masz wizytę u lekarza. Możesz też utworzyć notatkę dźwiękową i w ten sposób szybciej zapiszesz swoje myśli albo nagrasz fragment koncertu. Bardzo użyteczne są także notatki tworzone z pomocą aparatu fotograficznego w telefonie. Oprócz tego można dodać notatkę z pismem odręcznym czy tradycyjną notatkę tekstową. Evernote ma także bardzo ciekawe narzędzie, którym są nożyczki sieciowe. Dzięki niemu wytniesz i zapiszesz ciekawą informację, którą znalazłeś w sieci i będzie ona później dostępna nawet, gdy nie masz dostępu do Internetu.
Ważną zaletą Evernote jest łatwe wyszukiwanie zapisanych treści. Można to robić z pomocą wyszukiwarki albo tworzonych tagów. W Evernote możesz przykładowo stworzyć własną książkę kucharską a później dzięki tagom wyświetlisz przepisy, które mają w składzie akurat te składniki, które masz w domu.