Ikea online dostępna na terenie całej Polski

Ikea online dostępna na terenie całej Polski

Przez wiele lat zakup mebli czy artykułów dekoracyjnych w szwedzkiej sieci Ikea oznaczał konieczność udania się do jednego ze sklepów stacjonarnych. Wraz z coraz większą popularnością zakupów internetowych, szwedzki gigant małymi krokami wprowadzał zmiany w swoim modelu sprzedaży. Dzisiaj Ikea online to już rzeczywistość.

Ikea w Polsce

Ikea jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek, zajmujących się produkcją i sprzedażą mebli. Szwedzki koncern ma obecnie ponad 400 sklepów na całym świecie, z czego 11 ulokowanych jest w Polsce. W każdym z nich, oprócz powierzchni handlowej, znaleźć można restaurację, sklep ze szwedzkimi smakołykami oraz salę zabaw dla dzieci. Nierzadko można tam spotkać całe rodziny, dla których obowiązkowym ukoronowaniem kilkugodzinnej wycieczki po sklepie jest obiad w ikeowskiej restauracji.

Zakupy internetowe w sieci Ikea

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat znacznie wzrosła popularność zakupów internetowych. W Polsce, mniej lub bardziej regularnie, zakupy w sieci robi już ponad 60% osób. Trend ten wymusza wprowadzanie zmian w modelu sprzedaży, zarówno w przypadku małych sklepów, jak i koncernów o zasięgu globalnym. Nie inaczej było w przypadku Ikei. Od kilku lat szwedzka sieć stopniowo rozszerza możliwość zamawiania swoich towarów przez internet. Początkowo ta opcja dostępna była tylko dla mieszkańców miast, w których Ikea ma swoje sklepy stacjonarne. Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić meble czy inne artykuły wyposażenia wnętrz z dostawą do dowolnego zakątka Polski.

Możliwość dokonywania zakupów przez internet to z pewnością duże ułatwienie i wygoda dla osób, które nie mają sklepu w swojej okolicy. Jednak czy zakupy w Ikea online mają szansę wyprzeć tradycyjną formę dokonywania zakupów w sklepach stacjonarnych? Czas pokaże.